BMW BoxerCup sa vracia s modelom R nineT Racer

Počas rokov 2001 až 2004 BMW Motorrad vymyslel a ponúkol pretekársky ladeným nadšencom značky racingovú sériu BMW Motorrad BoxerCup, ktorá sa konala na medzinárodnej úrovni. Vďaka identickým a rovnako pripraveným motocyklom R 1100 S, sme boli svedkami tesných súbojov, ktoré sa konali na spolu s udalosťami, ako sú MotoGP a Majstrovstvá sveta Superbike (dokonca boli nejaké preteky aj v kultovej Daytone). Po ohlásení zámeru oživiť tento druh pretekov v júli minulého roka s použitím novej R nineT Racer, teraz BMW Motorrad oznámil dátumy a miesta pretekov. Bohužiaľ pre amerických fanúšikov, sa budú konať len popri pretekoch v Európe. Nový BMW Motorrad BoxerCup sa začína na jar roku 2018 na upravených ale stále identických motorkách BMW R nineT Racer. Otvárenie sezóny sa bude konať 23. až 24. júna 2018 ako súčasť ADAC Classic na Sachsenringu v Nemecku. Ostatné preteky sa budú konať ako súčasť medzinárodného nemeckého motocyklového majstrovstiev (IDM).

Rovnaké podmienky pre rovnaké stroje, ktoré zároveň spĺňajú požiadavky na štýl a individualitu. Tešíme sa na znovuzrodenie BMW Motorrad BoxerCup a že ho aktuálne spojíme s BMW R nineT Racer a zostaneme pri motore typu Boxer, motorom plným emócii

hovorí Henning Putzke, vedúci BMW Motorrad Deutschland.

 

Predpisy sľubujú vzrušujúce preteky, pričom víťazstvo a porážka budú závisieť výhradne od schopností a nasadenía pretekárov. Jazdiť sa bude na športových strojoch BMW R nineT Racer s boxerom o objeme 1 170 ccm, chladeným olej / vzduch, s výkonom 110 HP (81 kW). Všetky motorky budú mať rovnaké úpravy vrátane pozmenených predných vidiel a tlmičov od Wilbers, krytov valcov, spojlerov motora , športových tlmičov a titánového výfukového systému od spoločnosti Akrapovič. BMW Motorrad ABS bude mať s pretekársky softvér, brzdové doštičky od Brembo, highendové tlmiče riadenia od firmy Müller Präzision a jednotné pneumatiky značky Metzeler.

Všetky motocykle budú pripravené na súťažné preteky v centrále BMW Motorrad v Mníchove. Bočné stojany, zrkadlá, držiaky poznávacích značiek, ukazovatele a svetlá budú odstránené, aby vyhovovali pretekárskym požiadavkám. Po skončení sezóny môže byť motorka vrátená do pôvodného stavu a može byť štandardne využívaná na ceste.

 

Aby sa zabezpečilo, že všetci konkurenti budú mať rovnakú šancu na úspech, nie sú povolené žiadne zmeny (okrem optických modifikácií laku alebo použitia samolepiek alebo fólií) okrem tých, ktoré boli urobené v Mníchove. Všetky technické komponenty sú presne špecifikované a regulované. Žiadna forma tunningu nie je dovolená.

Štartové pole BMW Motorrad BoxerCup bude mať 30 miest. Popri štandardných závodníkoch sa na pretekoch na vybraných pretekoch zúčastnia aj hosťujúci VIP jazdci. Zúčastniť sa môžu jazdci nad 18 rokov, ktorí sú držiteľmi národnej licencie B (alebo vyššej) alebo porovnateľnej licencie od inej federácie FIM. Ďalším predpokladom pre vstup do súťaže je nákup jedného z mimoriadnej edície BoxerCup BMW R nineT Racers. Záujemcovia si pri kúpe môžu vyberať štyri rôzne výkonové balíky. V ponuke je základný balík, ktorý zahŕňa len motocykel až po VIP balík,  vrátane prepravy a skladovania motocykla, poistenia, stravovania na víkendoch a iných výhodách. BMW Motorrad tiež umožňuje prenajať pretekárske motocykle počas celej sezóny 2018 ako alternatívu k nákupu. Registrácia je možná na adrese bmw-motorrad.de/boxercup.

BMW Moto - raptor

Galéria:

Foto Foto Foto Foto Foto

Spať do Diskusia k článkom

BMW BoxerCup sa vracia s modelom R nineT Racer

Poslať odpoveď
2769 videní

- z 0

Odpovedať

Nemôžete upravovať príspevky ani odpovedať:                      Skontrolujte či ste prihlásení                                                  

Z nášho fóra

90 rokov za 90 sekúnd

od: raptor 28.10.2019 o 10:10

Prestavby starsich BMW

od: yanchi 20.04.2019 o 22:04

Problem so serverom

od: salem 20.02.2019 o 12:02

BMW RS54

od: yanchi 31.01.2019 o 14:01

Piestne kruzky

od: francuz 19.12.2018 o 12:12

MOTOSCAN

od: gusto 28.11.2018 o 11:11

Reklama

Prihlásenie