Zadná kyvka z karbónu

Sci-fi moto-pornografia? Nie, pre BMW motorrad vybavená kapitola.

Spoločnosť BMW Motorrad si pridala ďalšiu cenu ku svojej, už pôsobivej zbierke. Zvíťazila v kategórii 2018 JEC Innovation Award v katogórii Voľný čas a šport. Slávnostné odovzdávanie cien sa konalo v spoločnosti JEC World v parížskom Nord Villepinte. Porota pri rozhodovaní dospela k záveru o jednoznačnom úspechu divízie BMW Motorrad, ktorá vyvinula zadné kyvné rameno vyrobené z uhlíkových vlákien.


Spoločnosť JEC bola založená v roku 1996 a je poprednou svetovou špecializovanou organizáciou pre vývoj, výrobu a spracovanie kompozitných materiálov. Cenu JEC Innovation Award udeľuje porota medzinárodných odborníkov až 30 firmám v desiatich kategóriách. Motocykel BMW HP4 RACE je ten, ktorý je vybavený vyššie uvedenou zadnou kyvkou. Vlastne čo čakať od motocykla, ktorý ma aj rám vyrobený z karbónového kompozitu.


V roku 2017 rám motocykla HP4 RACE otvoril úplne novú kapitolu v konštrukcii motocyklov. Kapitolu, ktorá po prvýkrát skombinovala optimálne technické vlastnosti, jednotnú výrobnú kvalitu a nákladovú efektívnosť.

Joachim Starke, osoba, ktorá má v spoločnosti BMW, na starosti celkovú zodpovednosť za financovanie projektov v oblasti ľahkých kompozitov, vysvetľuje nový výrobný proces a jeho výhody: "Za dosiahnutia lepšej váhy a výrazného zníženia nákladov sme dokázali vyvinúť technológiu, ktorá umožňuje presnú konfiguráciu vlastností komponentov pomocou rôznych kompozitných a kovových vložiek. "„Táto škálovateľnosť znamená, že jeden stroj môže byť použitý na výrobu širokej škály rôznych komponentov v cyklov kratších ako jedna minúta. Maximálnu pevnosť je možné meniť pomocou dodatočných karbónových vložiek. " To všetko má významný vplyv na nákladovú efektívnosť (náklady na komponenty), ako aj na vlastnosti jednotlivých častí (pevnosť a tuhosť)" dodáva Starke.

 

BMW Moto - raptor

Galéria:

Foto Foto Foto Foto

Spať do Diskusia k článkom

Zadná kyvka z karbónu

Poslať odpoveď
2014 videní

- z 0

Odpovedať

Nemôžete upravovať príspevky ani odpovedať:                      Skontrolujte či ste prihlásení                                                  

Z nášho fóra

Prestavby starsich BMW

od: yanchi 20.04.2019 o 22:04

Problem so serverom

od: salem 20.02.2019 o 12:02

BMW RS54

od: yanchi 31.01.2019 o 14:01

Piestne kruzky

od: francuz 19.12.2018 o 12:12

MOTOSCAN

od: gusto 28.11.2018 o 11:11

Problém s ABS

od: francuz 11.11.2018 o 08:11

Reklama

Prihlásenie

Kategórie