Téma

Spať do BMW R1200

Klepanie motora za studena BMW R 1200 GSA , r.v.2010, 70.000 km

Poslať odpoveď
1205 videní
raso123
raso123
Čaute nahral som narýchlo štart motorky po mesiaci státia v garáži a nepáči sa mi ten klepot motora, škoda že som to netočil hneď po naštartovaní to klepalo hneď po štarte, na videu je to po jemnom pridaní plynu. Klepe to iba za studena ako sa motor zohreje ide jak hodiny. Ak má niekto podobnú skúsenosť dajte vedieť. Na servis chodím Francuzovi som zvedavý čo on na to ...

https://www.youtube.com/watch?v=6pdLFWoMP5I
papaya
papaya
diagnostika?
francuz
francuz
robí to x ďalším dohc, ten klepot trvá cca 3-4 min po naštartovaní studenej, resp, dlhšie odstavené moto. musí sa natlačiť sponovak. možno skúšať laborovat s olejmi. ja už skúšam iný, výsledky zatiaľ žiadne.
raso123
raso123
Asi máš pravdu dneska som to naštartoval po 5 dňoch a takmer to nebolo počuť ani za studena ... ono to najviac klepe, keď to stojí mesiac a viac .... dneska som spravil cca 140 km a uplna pohoda, moto ide jak hodiny ...
raptor
raptor
francuz a nie je chyba v sponovaku?
skusal si ho vymenit za iny a robi to rovnako?
francuz
francuz
neskúšal, ak by to bol sponovak ako na 1150,robilo by to stale
francuz
francuz
mam pocit ,ze u DOHC toto nie je chyba,ale vlastnost
raso123
raso123
Len zaujímavé na tom je, že to počuť len z ľavej strany a šponovák je aj na pravej strane, možno sa mýlim... ale robilo mi to aj minulý rok po zime a od vtedy som spravil cca 25.000 km a moto ide v pohode, tak neviem ... asi to bude ako hovoríš u DOHC je to vlastnosť ... keby to robilo aj po zohriatí motora, to by mi už asi vadilo ...
trucktor
trucktor
podobne šponovaky ma bmw aj v autach, pribudajucimi km tlak oleja v nich po vypnuti motora klesa, preto po štarte je reťaz chvilu počut
raptor
raptor
tak mne taketo zvuky ziadna 1200 DOHC nevydavala... ano po starte zvykli zaklepotat rozvodove retaze kym dotlacilo olej do sponovakov ale to bola sekunda max dve
francuz
francuz
dnes som naštartoval po troch mesiacoch a tiež mi nič neklepalo.
raso123
raso123
tak neviem čo mi to klepe, možno je v háji šponovák .... neviem ale keď sa zohreje ide OK
raso123
raso123
Toto mi napísal chalanisko na českom fóre:

To je napínák.
Jasný, že napínák klepe jen za studena (než je teda úplně v haj.zlu), protože je olej hustej a nedostane se ho do napínáku dost.
Může to být taky napínák vepředu pod prsama. Je tam řetěz pro pohon olejovýho čerpadla... to jsem řešil cca ve 140tis. km (naprosto stejný příznaky) a lidi, co si to poslechli, ti můžou potvrdit, že nikdo nehádal, že to bude vepředu, ale vlevo rozvoďák Wink ...což je z napínáků ta nejhorší varianta, protože musíš sundat řemenice ...

Budúci týždeň chcem ísť do Slovinska dúfam, že to vydrží ešte nejaké km .... Francúz potom ťa s tým budem otravovať ...
francuz
francuz
o. k., žiadny problem
trucktor
trucktor
gs vodnik: aky je interval vymeny oleja v prevodovke a v kardane? diik
trucktor
trucktor
sorry, omyl, otazka na inu temu,

1-16 z 16

Odpovedať